Google

Přidat do Googlu

Nejčastější dotazy

  1. Jaké jsou výhody přidání tlačítka Přidat do Googlu na web?
  2. Jak tlačítko přidám na svůj web?
  3. Jak zjistím, zda tlačítko funguje?
  4. Co je to zdroj?
  5. Co je to gadget? Jak jej vytvořím?
  6. Jak pro svůj web vytvořím zdroj?
  7. Jak do zdroje přidám miniaturu?
  8. Jaké formáty zdroje jsou podporovány?
  9. Mám další dotazy. Kde získám další pomoc?

1. Jaké jsou výhody přidání tlačítka Přidat do Googlu na web?

Při každém pátém zobrazení domovské stránky Google ve Spojených státech jsou uživatelé přesměrováni na stránku iGoogle. Zveřejněním tlačítka Přidat do Googlu na svých webových stránkách můžete přesvědčit uživatele, aby si váš vybraný obsah přidali na stránku iGoogle a vaše položky se jim zobrazily při každé návštěvě domovské stránky Google.

Díky tlačítku Přidat do Googlu můžete propagovat libovolný obsah dle vlastního výběru, včetně interaktivních aplikací, zdrojů a odkazů na vlastní webové stránky, protože si uživatelé tento obsah budou moci rychle přidat na svoji stránku iGoogle. Dokud si uživatelé váš obsah ponechají na stránce iGoogle, mohou se jim vaše položky zobrazit při každé návštěvě této stránky. Vzhledem k tomu, že uživatelům služby iGoogle se stránka iGoogle zobrazuje automaticky při návštěvě webu Google.com, oblíbené zdroje či gadgety, které odkazují na vaše webové stránky, mohou v průběhu času zvýšit jejich návštěvnost.

2. Jak tlačítko přidám na svůj web?

Pomocí tohoto formuláře vytvořte pro svůj web kód HTML. Zkontrolujte, zda jste vybrali správnou sekci – zdroj nebo gadget. Jednoduše zadejte adresu URL zdroje či gadgetu, klikněte na tlačítko Vytvořit kód HTML a výsledný text vložte na své webové stránky.

Chcete-li propagovat více než jeden gadget či zdroj, můžete také vybrat možnost Několik. Pomocí této možnosti lze na stránce iGoogle vygenerovat novou kartu, která bude obsahovat vaše gadgety či zdroje.

3. Jak zjistím, zda tlačítko funguje?

Až tlačítko Přidat do Googlu přidáte na svůj web, můžete jej otestovat tím, že na něj kliknete a projdete celým procesem. Bude-li váš obsah úspěšně přidán na vaši domovskou stránku Google nebo do služby Google Reader, znamená to, že tlačítko funguje.

4. Co je to zdroj?

Máte-li webové stránky, které jsou často aktualizovány, jako je blog nebo zpravodajství, můžete prostřednictvím zdroje uživatele neustále informovat o novinkách na vašem webu. Zdroj je vlastně obsah vašeho webu ve speciálním formátu. Zdroje jsou strojově čitelné, což znamená, že pomocí čteček či agregátorů zdrojů mohou uživatelé automaticky zobrazit váš nejnovější obsah a získat upozornění na zveřejněné novinky.

5. Co je to gadget? Jak jej vytvořím?

Rozhraní Gadgets API představuje způsob, jak vytvořit gadgety s lepšími funkcemi, než mají zdroje. Pomocí tohoto rozhraní převedete webový obsah či aplikaci na gadgety, které si uživatelé mohou přidat na svoji domovskou stránku Google. Také můžete vytvořit funkce, které ovlivní další vzhled stránky, například písmo nebo barevná schémata. Kvůli rozhraní Gadgets API nemusíte nic stahovat. Je navrženo tak, aby bylo flexibilní a snadno použitelné.

6. Jak pro svůj web vytvořím zdroj?

V mnoha službách pro hostování blogů je vytvoření zdroje velmi snadné. Další informace naleznete v nápovědě příslušného webu (např. Blogger, LiveJournal nebo Typepad). Vlastní zdroje můžete vytvořit také pomocí Zpráv Google a Skupin Google. Pokud hostujete vlastní webové stránky, na internetu máte k dispozici spoustu informačních zdrojů, které vám s vytvořením zdroje pomohou – například tato příručka od Dannyho Sullivana.

7. Jak do zdroje přidám miniaturu?

K většině gadgetů zobrazených v Adresáři Google jsou přiřazeny miniatury, které znázorňují funkci jednotlivých gadgetů. Miniaturu zdroje můžete určit sami. Doporučený rozměr miniatury je 120 pixelů na šířku a 60 pixelů na výšku. Google tento obrázek stáhne, upraví rozměr na 120x60 pixelů, dle potřeby přidá odsazení a za účelem zvýšení výkonu a spolehlivosti bude obrázek hostovat na serveru google.com.

V závislosti na používaném formátu zdroje se může lišit jeho syntaxe. Zde je příklad zahrnutí informací o miniatuře do zdroje RSS:

<?xml version="1.0"?>
<rss version="0.92">
<channel>
<!-- The title is used in various places in the directory and Personalized Homepage
to help users. Please keep the title as short as possible. -->
<title>Test Feed</title>
<!-- The link is used in the Personalized Homepage title-bar, to link to your site -->
<link>http://www.google.com/</link>
<!-- The description is used in the detail page about your feed -->
<description>A nice long description of your feed.</description>
<!-- …other channel sub-elements may go here, e.g. ttl… -->
<image>
<url>http://www.google.com/ig/gadgets/sticky-thm.png</url>
<!-- …other image sub-elements may go here, e.g. width… -->
</image>

<item>
<title>RSS Item title #1</title>
<link>http://www.google.com/</link>
<!-- …other item sub-elements may go here, e.g. description… -->
</item>
<!-- …more items… -->
</channel>
</rss>

Zde je příklad pro formát Atom:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<?xml-stylesheet href="http://www.blogger.com/styles/atom.css"
type="text/css"?>
<feed xmlns="http://purl.org/atom/ns#" version="0.3" xml:lang="en-US">
<title mode="escaped" type="text/html">Test feed</title>
<tagline mode="escaped" type="text/html">A nice long description of your feed.</tagline>
<logo>http://www.google.com/ig/gadgets/sticky-thm.png</logo>
<!-- other feed sub-elements, including id, links, etc. -->
<entry xmlns="http://purl.org/atom/ns#">
<!-- …item elements… -->
</entry>
<!-- …other items… -->
</feed>

8. Jaké formáty zdroje jsou podporovány?

V současné době je populární celá řada různých formátů zdrojů. Aktuálně podporujeme formáty Atom (0.3 a 1.0) a RSS (0.91, 0.92, 1.0, a 2.0).

9. Mám další dotazy. Kde získám další pomoc?

Pokud máte další dotazy nebo potřebujete pomoc s umístěním tlačítka Přidat do Googlu na svoji stránku, kontaktujte nás.