Google

افزودن به Google

سؤالات متداول

  1. چرا من باید بخواهم یک دکمه "افزودن به Google" را در سایت خود قرار دهم؟
  2. چگونه یک دکمه را به سایت خود اضافه کنم؟
  3. چگونه متوجه شوم که دکمه کار می‌کند؟
  4. فیدها چه هستند؟
  5. اسبابک‌ها چه هستند؟ چگونه می‌توانم یکی ایجاد کنم؟
  6. چگونه یک فید را برای سایت خود ایجاد کنم؟
  7. چگونه یک تصویر کوچک را به فید خود اضافه کنم؟
  8. از چه قالب‌های فیدی پشتیبانی می‌شود؟
  9. من هنوز سؤالاتی دارم. از کجا می‌توانم راهنمایی بیشتری دریافت کنم؟

1. چرا باید بخواهم یک دکمه "افزودن به Google" را در سایت خود قرار دهم؟

از هر پنج بازدیدی که در ایالات متحده از صفحه اصلی Google انجام می‌شود، یک مورد به iGoogle مربوط می‌شود. شما می‌توانید دکمه "افزودن به Google" را در وب‌سایت خود پست کنید تا بازدیدکنندگان را به افزودن محتوای دلخواه خود به iGoogle ترغیب کرده و هر بار که از صفحه اصلی Google بازدید می‌کنند، موارد شما را مشاهده کنند.

دکمه "افزودن به Google" به شما امکان می‌دهد هر محتوایی را که انتخاب می‌کنید، از جمله برنامه‌های تعاملی، فیدها و پیوندهای مربوط به وب سایت شخصی خود را تبلیغ کنید، کاربران می‌توانند با استفاده از این دکمه به سرعت محتوای شما را به صفحه iGoogle خود اضافه کنند. تا زمانی که کاربران محتوای شما را در صفحه iGoogle خود نگه می‌دارند، هر بار که از iGoogle دیدن می‌کنند، موارد شما به آنها نمایش داده می‌شود. کاربران iGoogle فعال به طور خودکار هر بار که از Google.com دیدن می‌کنند iGoogle را مشاهده می‌کنند، بنابراین فیدها/اسبابک‌های معروفی که به وب‌سایت شما پیوند برقرار می‌کنند می‌توانند ترافیک بسیاری در طول زمان به سمت شما هدایت کنند.

2. چگونه یک دکمه را به سایت خود اضافه کنم؟

از فرم جهت ایجاد HTML برای سایت خود استفاده کنید. مطمئن شوید که به قسمت صحیح فید یا اسبابک خود می‌روید. فقط کافی است URL فید یا اسبابک را وارد کنید، "ایجاد HTML" را کلیک کنید و نوشتار ایجاد شده را در وب‌سایت خود کپی و جای‌گذاری کنید.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید بیش از یک اسبابک یا فید را تبلیغ کنید، می‌توانید گزینه "چند" را انتخاب نمایید. این گزینه به شما امکان می‌دهد یک برگه جدید را در iGoogle ایجاد کنید که شامل اسبابک‌ها و/یا فیدهای شما می‌شود.

3. چگونه متوجه شوم که دکمه کار می‌کند؟

بعد از قرار دادن دکمه "افزودن به Google" در سایت خود، می‌توانید با فقط کلیک روی آن و انجام مراحل، آنرا امتحان کنید. در صورتی که محتوای شما با موفقیت به صفحه اصلی Google شما یا Google Reader اضافه شود می‌توانید مطمئن شوید که کار می‌کند.

4. فیدها چه هستند؟

اگر وب‌سایتی دارید که اغلب به‌روزرسانی می‌شود، مانند یک وبلاگ یا نشریه خبری، می‌توانید از یک فید استفاده کنید تا به افراد کمک کنید اطلاعات به روزی از محتوای سایت شما داشته باشند. یک فید یک نسخه قالب‌بندی شده خاص از محتوای موجود در وب‌سایت شما است. فیدها توسط ماشین قابل‌خواندن هستند یعنی گردآوری‌کنندگان و خوانندگان فید کاربران می‌توانند به صورت خودکار جدیدترین محتوای شما را به آنها نشان دهند و هر زمان که به‌روزرسانی موجود باشد به آنها اعلان کنند.

5. اسبابک‌ها چه هستند؟ چگونه می‌توانم یکی ایجاد کنم؟

gadgets API روشی برای ایجاد اسبابک‌های پیشرفته با کارایی بیشتر از یک فید است. از این روش برای تبدیل محتوای وب یا برنامه خود به اسبابک‌هایی که کاربران می‌توانند به صفحه اصلی Google خود اضافه کنند، استفاده نمایید. همچنین می‌توانید ویژگی‌هایی را ایجاد کنید که روی ابعاد صفحه شما مانند طرح‌های رنگ و قلم تأثیر بگذارند. gadgets API به هیچ دانلودی نیاز ندارد و به گونه‌ای طراحی شدند که انعطاف‌پذیر بوده و استفاده از آنها آسان باشد.

6. چگونه یک فید را برای سایت خود ایجاد کنم؟

اکثر سرویس‌های میزبانی وبلاگ به شما امکان می‌دهند به سهولت یک فید ایجاد کنید. محتوای راهنمای این سایت‌ها را برای دریافت اطلاعات بیشتر بررسی کنید (به عنوان مثال، بلاگر، LiveJournal یا Typepad). همچنین می‌توانید فیدهای سفارشی را با استفاده از Google News و Google Groups ایجاد کنید. در صورتی که میزبان وب‌سایت شخصی خود هستید، چند منبع در وب برای کمک به شما جهت شروع ایجاد فیدها مانند این راهنمای تهیه شده توسط دانی سولیوان وجود دارد.

7. چگونه یک تصویر کوچک را به فید خود اضافه کنم؟

اکثر اسبابکهای نمایش داده شده در Google Directory دارای تصاویر کوچک مرتبط با خود هستند که کاری را که اسبابک انجام می‌دهد نشان می‌دهند. می‌توانید یک تصویر کوچک را در فید خود مشخص کنید. ابعاد پیشنهادی برای تصاویر کوچک 120 پیکسل عرض در 60 پیکسل ارتفاع است. Google این تصویر را دانلود می‌کند، مقیاس آنرا به 120×60 تغییر می‌دهد و لایه را در صورت لزوم اضافه می‌کند، و برای عملکرد و قابلیت اطمینان، تصویر را در یک سرور google.com دوباره میزبانی می‌کند.

ترکیب ممکن است بسته به نوع قالب فیدی که استفاده می‌کنید متفاوت باشد. در اینجا نمونه‌ای از نحوه قرار دادن اطلاعات تصاویر کوچک در یک فید RSS آورده شده است:

<?xml version="1.0"?>
<rss version="0.92">
<channel>
<!-- The title is used in various places in the directory and Personalized Homepage
to help users. Please keep the title as short as possible. -->
<title>Test Feed</title>
<!-- The link is used in the Personalized Homepage title-bar, to link to your site -->
<link>http://www.google.com/</link>
<!-- The description is used in the detail page about your feed -->
<description>A nice long description of your feed.</description>
<!-- …other channel sub-elements may go here, e.g. ttl… -->
<image>
<url>http://www.google.com/ig/gadgets/sticky-thm.png</url>
<!-- …other image sub-elements may go here, e.g. width… -->
</image>

<item>
<title>RSS Item title #1</title>
<link>http://www.google.com/</link>
<!-- …other item sub-elements may go here, e.g. description… -->
</item>
<!-- …more items… -->
</channel>
</rss>

در اینجا مثالی برای Atom آورده شده است:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<?xml-stylesheet href="http://www.blogger.com/styles/atom.css"
type="text/css"?>
<feed xmlns="http://purl.org/atom/ns#" version="0.3" xml:lang="en-US">
<title mode="escaped" type="text/html">Test feed</title>
<tagline mode="escaped" type="text/html">A nice long description of your feed.</tagline>
<logo>http://www.google.com/ig/gadgets/sticky-thm.png</logo>
<!-- other feed sub-elements, including id, links, etc. -->
<entry xmlns="http://purl.org/atom/ns#">
<!-- …item elements… -->
</entry>
<!-- …other items… -->
</feed>

8. از چه قالب‌های فیدی پشتیبانی می‌شود؟

چند قالب فید معروف بسیار خوب وجود دارد. ما در حال حاضر از Atom (0.3 و 1.0) و RSS (0.91، 0.92، 1.0 و 2.0) پشتیبانی می‌کنیم.

9. من هنوز سؤالاتی دارم. از کجا می‌توانم راهنمای بیشتری دریافت کنم؟

در صورتی که سؤال دیگری دارید یا برای قرار دادن یک دکمه "افزودن به Google" به صفحه خود به کمک نیاز دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید.