Google

Pridėti į „Google“

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kodėl verta svetainėje pateikti mygtuką „Pridėti į „Google“?
  2. Kaip pridėti mygtuką į svetainę?
  3. Kaip žinoti, kad mygtukas veikia?
  4. Kas yra sklaidos kanalai?
  5. Kas yra programėlės? Kaip jų sukurti?
  6. Kaip sukurti sklaidos kanalą svetainėje?
  7. Kaip pridėti miniatiūrą prie sklaidos kanalo?
  8. Kokie sklaidos kanalų formatai palaikomi?
  9. Vis dar turiu klausimų. Kur galima gauti daugiau pagalbos?

1. Kodėl verta svetainėje pateikti mygtuką „Pridėti į „Google“?

Viena iš penkių „Google“ pagrindinio puslapio peržiūrų JAV yra „iGoogle“ peržiūra. Galite paskelbti mygtuką „Pridėti į „Google“ svetainėje, jei norite pasiūlyti lankytojams pridėti pasirinktą turinį prie „iGoogle“ ir matyti šiuos elementus kaskart, kai jie apsilanko „Google“ pagrindiniame puslapyje.

Mygtukas „Pridėti į „Google“ įgalina reklamuoti pasirinktą turinį, įskaitant interaktyvias programas, sklaidos kanalus ir nuorodas į svetainę, – taip naudotojams lengva greitai pridėti jį į „iGoogle“ puslapį. Kol naudotojai laiko turinį „iGoogle“ puslapyje, elementai rodomi kaskart jiems apsilankius „iGoogle“. Aktyvūs „iGoogle“ naudotojai automatiškai mato „iGoogle“ kiekvieną kartą apsilankę Google.com, tad populiarūs sklaidos kanalai / programėlės, nukreipiantys į svetainę, gali laikui bėgant pritraukti daug srauto.

2. Kaip pridėti mygtuką į svetainę?

Jei norite sukurti HTML savo svetainei, naudokite šią formą. Eikite į atitinkamą sklaidos kanalo arba programėlės skiltį. Tiesiog įveskite sklaidos kanalo arba programėlės URL, spustelėkite „Sukurti HTML“ ir pateikiamą tekstą kopijuokite bei įklijuokite į svetainę.

Be to, jei norėtumėte reklamuoti daugiau nei vieną programėlę ar sklaidos kanalą, galite pasirinkti parinktį „Keletas“. Naudodami šią parinktį galite generuoti naują „iGoogle“ skirtuko lapą, kuriame bus programėlės ir (arba) sklaidos kanalai.

3. Kaip žinoti, kad mygtukas veikia?

Pateikę svetainėje mygtuką „Pridėti į „Google“, galite jį išbandyti tiesiog spustelėję ir atlikę procesą. Žinosite, kad jis veikia, jei turinys bus sėkmingai pridėtas į „Google“ pagrindinį puslapį arba „Google“ skaitytoją.

4. Kas yra sklaidos kanalai?

Jei turite dažnai atnaujinamą svetainę, pvz., tinklaraštį arba naujienų puslapį, galite naudoti sklaidos kanalą, kad praneštumėte žmonėms svetainės naujienas. Sklaidos kanalas yra specialiai formatuota svetainės turinio versija. Sklaidos kanalai yra apdorojami kompiuteriu. Tai reiškia, kad naudotojų sklaidos kanalų skaitytuvės gali automatiškai jiems rodyti naujausią turinį ir pranešti apie pasirodžiusius naujinius.

5. Kas yra programėlės? Kaip jų sukurti?

Programėlių API yra būdas kurti vertingas programėles, turinčias daugiau funkcijų nei sklaidos kanalai. Naudokite ją žiniatinklio turiniui arba programai paversti programėlėmis, kurias naudotojai gali pridėti į „Google“ pagrindinį puslapį. Taip pat galite kurti funkcijas, veikiančias įvarius puslapio aspektus, pvz., šriftų ar spalvų schemas. Naudojant programėlių API, nereikia nieko atsisiųsti, ji buvo sukurta, kad būtų lanksti ir lengvai naudojama.

6. Kaip sukurti sklaidos kanalą svetainėje?

Sklaidos kanalą lengva sukurti naudojant daugumą prieglobos paslaugų. Jei reikia daugiau informacijos, žr. šių svetainių pagalbos turinį (pvz., „Blogger“, „LiveJournal“ arba „Typepad“). Galite kurti tinkintus sklaidos kanalus, naudodami „Google“ naujienas ir „Google“ grupes. Jei esate priglobę svetainę, žiniatinklyje yra daug sklaidos kanalų kūrimo pagalbos išteklių, pvz., šis Denio Salivano vadovas.

7. Kaip pridėti miniatiūrą į sklaidos kanalą?

Dauguma programėlių, pateikiamų „Google“ kataloge, yra su miniatiūromis, kuriose vaizduojamas jų veikimas. Sklaidos kanale galite nurodyti miniatiūrą. Siūlomi tokie miniatiūrų matmenys: 120 pikselių pločio ir 60 pikselių aukščio. „Google“ šis vaizdas atsisiunčiamas, pagal mastelį sumažinamas iki 120 x 60 dydžio, prireikus pridedamas užpildas ir našumo bei patikimumo sumetimais iš naujo priglobiamas google.com serveryje.

Sintaksė gali skirtis pagal naudojamą sklaidos kanalo tipą. Toliau pateikiamas miniatiūros informacijos įtraukimo į RSS sklaidos kanalą pavyzdys:

<?xml version="1.0"?>
<rss version="0.92">
<channel>
<!-- The title is used in various places in the directory and Personalized Homepage
to help users. Please keep the title as short as possible. -->
<title>Test Feed</title>
<!-- The link is used in the Personalized Homepage title-bar, to link to your site -->
<link>http://www.google.com/</link>
<!-- The description is used in the detail page about your feed -->
<description>A nice long description of your feed.</description>
<!-- …other channel sub-elements may go here, e.g. ttl… -->
<image>
<url>http://www.google.com/ig/gadgets/sticky-thm.png</url>
<!-- …other image sub-elements may go here, e.g. width… -->
</image>

<item>
<title>RSS Item title #1</title>
<link>http://www.google.com/</link>
<!-- …other item sub-elements may go here, e.g. description… -->
</item>
<!-- …more items… -->
</channel>
</rss>

Toliau pateikiamas „Atom“ pavyzdys:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<?xml-stylesheet href="http://www.blogger.com/styles/atom.css"
type="text/css"?>
<feed xmlns="http://purl.org/atom/ns#" version="0.3" xml:lang="en-US">
<title mode="escaped" type="text/html">Test feed</title>
<tagline mode="escaped" type="text/html">A nice long description of your feed.</tagline>
<logo>http://www.google.com/ig/gadgets/sticky-thm.png</logo>
<!-- other feed sub-elements, including id, links, etc. -->
<entry xmlns="http://purl.org/atom/ns#">
<!-- …item elements… -->
</entry>
<!-- …other items… -->
</feed>

8. Kokie sklaidos kanalų formatai palaikomi?

Yra daug populiarių sklaidos kanalų formatų. Šiuo metu palaikome „Atom“ (0.3 ir 1.0 versijų) ir RSS (0.91, 0.92, 1.0 ir 2.0 versijų).

9. Vis dar turiu klausimų. Kur galima gauti daugiau pagalbos?

Jei turite papildomų klausimų arba reikia pagalbos pateikiant mygtuką „Pridėti į „Google“ puslapyje, susisiekite su mumis.